פרטי ההצגה

מאת רוברט אייק

תרגום: רועי חן

בימוי: יבגני אריה

הטרילוגיה היוונית מאת אייסכילוס בגרסה המודרנית שזכתה לתהילה בלונדון.

אם יגידו לכם שצריך להקריב ילדה קטנה אחת למען השלום במדינה – האם תסכימו לזה? ואם יגידו לכם שהילדה הזאת היא הבת שלכם?

ומה אם אתם לא אדם מן המניין, מה אם אתם אגממנון, שליט המדינה, השולח חיילים למות בשדה הקרב במלחמה שלא נגמרת. האם אז תסכימו להקריב את בתכם למען השלום?

סאגה משפחתית מדממת ומרגשת שמתפרשת על פני כמה עשורים ועוסקת בנושאים הנצחיים: מלחמה, משפחה, גורל, חמלה וצדק.

שמו של המחזה מבוסס על שם בנו של אגממנון – אורסטס. האם אחרי כל הדם שנשפך במשפחה יוכל אורסטס להיות אחר, נקי כפיים, האם יוכל לסלוח לאביו ולאמו?

השאלות שבחן אייסכילוס לפני אלפיים שנה וכעת מעלה בפנינו רוברט אייק בנוסח חי ובועט מתגלות כרלוונטיות מתמיד.

תפאורה: סיימון פסטוך, מוזיקה: פאוסטס לטנס, תאורה: אבי בואנו יונה (במבי), תלבושות: יהודית אהרון, סאונד: מיכאל וייסבורד, תנועה: יותם קלו ליבנה, עוזרת במאי: שרון בורשטיין ביצ'צ'י, מולטימדיה:  אדי קבטנר

משתתפים: אפרת בן-צור, דורון תבורי/מיקי לאון, הנרי דוד/אלון פרידמן, נטע שפיגלמן/נועה הר-ציון, גלעד קלטר, רות רסיוק, בוריס אחנוב, סבטלנה דמידוב, אבי אזולאי, פאולו א. מוארה, שרון בורשטיין-ביצ'צ'י, איל איבשין/טומי צור, מאיה גמזו/טל פלג.

 בכורה: 28 ביוני 2018

משך ההצגה: כשעתיים וחצי כולל הפסקה

ב-12 באוקטובר ההצגה תחל בשעה 18:00 ולאחריה תתקיים במועדון 71 הכיסאות שיחה על טרגדיה יוונית בראי ההווה הישראלי:

לאן הרוחות נושבות - בימים ההם ובזמן הזה?

בהשתתפות רועי חן, דרמטורג תיאטרון גשר ומתרגם המחזה

ודורון תבורי, שחקן תיאטרון גשר המגלם את אגממנון בהצגה

להזמנות טלפוניות התקשרו 03-5157000

מן התקשורת:

"הצגה עוצמתית שמחברת באופן יצירתי ומטלטל בין מאז-ומעולם לבין העכשיו. שילוב נהדר בין משחק מעולה לבין וידאו ארט" - (גלי צה"ל)

"הצגה עוצמתית ומעוררת מחשבה. תיאטרון גשר אוהב להעז, לחדש, ולקחת סיכונים. כזו היא ההצגה אוריסטאה" - (ירמי עמיר, רשת ב' - כאן תרבות)

"עיבוד מודרני מעניין...הפקה מרשימה מאוד מבחינה חזותית ומוזיקלית. אפרת בן-צור מגישה ביצוע חכם ורגיש הנבנה בהדרגה לשיא מרשים" (ידיעות אחרונות)

"טרגדיה יוונית עתיקה הולבשה בלבוש מודרני, מצליחה להיות רלוונטית גם בימינו... ההצגה מצליחה להציב רף גבוה המשלב בין אמנות ואתגר... ביצוע מדויק עד כאב, חריף ומלא עוצמה". (מעריב) 

"טרגדיה יוונית במעטפת של וידאו ארט. נבחרת השחקנים של גשר, מאפרת בן צור ועד הנרי דוד, נוכחת במלוא תפארתה וכישרונה גם בהצגה זו" - (הארץ)

"אפרת בן-צור האחת והיחידה בביצוע מופתי" (לאישה)

"רגעים של תיאטרון עילאי. על הבמה שרתה תחושת השכלול והאוונגרדיות האופייניים כל כך לאריה ולגשר. הופעתה של בן צור מרטיטה. היא מחלחלת אט-אט לנשמה ונותנת מכת מוות. כל כך מרגשת. ישנם פיקים גאוניים שכולם מופת של תיאטרון." - (וואלה)

"מרתק מהרגע הראשון, בעיקר בשל המשחק העילאי והנוגע ללב של השחקנים" (מוטק'ה)

"גרסה עברית מצוינת של רועי חן... תאורה גאונית... שחקנים הנפלאים" (צבי גורן, אתר הבמה)

"הדרמה העזה הכה אנושית, כאז כן היום, המשחק הנוקב והבימוי הגאוני של הדמויות הנצחיות שמקבלות כאן ביטוי מודרני וחדשני – כל אלה עושים מהמחזה בתיאטרון גשר מעדן תיאטרלי מרתק, שאי אפשר להיות אדיש אליו" (קפה דה מרקר)

"מעמדים פלסטיים מצמררים בתוך סצנות איטיות, נטועים בתפאורה נהדרת. מוזיקה משובחת ומעל לכל משחק מדהים של אפרת בן צור". (המלצות היום- דבורה נמיר)

"הצגה חזקה, מרגשת, מעוררת למחשבה ובעיקר מעוררת חמלה... המשחק הוא החלק החזק בהצגה. השחקנים מרשימים  ומדייקים את הדמויות. אפרת בן צור עוצמתית נוגעת ללב בתפקיד קליטמנסטרה אחוזת התשוקה ויצר הנקם" (ירמי עמיר, מגפון)

"אחת ההצגות הטובות ביותר שראינו לאחרונה, המהווה הוכחה נוספת לאוניברסליות של השאלות והנושאים שבהן עסקה הדרמה הייונית אשר חוצה זמנים" (נשים ברשת)

צפה בסרטון

תאריכים נוספים

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים