תמונת תאריך מופע: קדוש מעונה

קדוש מעונה

הצגות תיאטרון
אולם נגה
חמישי, 29 יוני 20:00

פרטי ההצגה

קדוש מעונה

מחזה: מריוס פון מיינברג
בימוי: לנה קריינדלין
נוסח עברי: רועי חן

בנימין גילה את אלוהים.

הוא הוגה יומם ולילה בכתבי הקודש. חברתו לכיתה בודקת את גבולות האמונה שלו, תלמיד אחר מאמין בו כמו במשיח. המנהלת מקווה שמדובר במרד נעורים, אבל המורה למדעים לוקחת את בנימין כפרויקט אישי. כך נולד בבית הספר הקרב בין דת למדע, בין פנאטיות דתית לפנאטיות אתאיסטית.
מחזה מודרני מצחיק ומפחיד, שמאיר באור חדש נושא אקטואלי. האם מוכרחים למות למען האמונה? האם כל קדוש מוכרח להתענות והאם כל מי שמתענה – קדוש הוא?

מריוס פון מיינבורג (יליד מינכן, 1972), אחד המחזאים הגרמניים הצעירים המוערכים ביותר, משמש מאז שנת 1999 כדרמטורג בתיאטרון שאובינה בברלין. המחזה "קדוש מעונה" זכה לשבחי הביקורות בגרמניה וכעת מועלה באנגליה, ברוסיה וארה"ב. 

משתתפים: דניאל דמידוב, נטע שפיגלמן, נטשה מנור, ישראל (סשה) דמידוב, סבטלנה דמידוב, יובל ינאי, רות רסיוק, הלל קפון

הצגה ראשונה: 1 באפריל, 2016

משך ההצגה: שעה וחצי ללא הפסקה

 

ביקורות:

 

"הצגה מיוחדת וקשה המנסה להעביר ביקורת חברתית ומעמידה מראה מול הצופה, מול החיים העכשוויים שלנו ומנסה לפקוח לצופה את העיניים לסביבתו. מה שמתגלה לא כל כך נעים אבל משהו צריך להיעשות לפני שיהיה מאוחר מידי. אל תפספסו!!"

סלונה

"קדוש מעונה נכתב בגרמניה, אבל נראה כאילו נכתב כאן ועכשיו בישראל. המחזה המודרני עוסק בגזענות, באלימות, בחוסר סובלנות, ובתוצאות ההרסניות של פנטיות דתית... ההצגה מבויימת בקלילות, לפעמים בקצב מסחרר כמעט קליפי, בליווי מוסיקה עוצמתית וקטעי וידיאו. כמו מופע ראפ על אלימות וגזענות. ההצגה מפגישה לראשונה על הבמה את משפחת דמידוב, סשה, סטבלנה ודניאל. שווה לראות את קדוש מעונה בתיאטרון גשר. אני מבטיח לכם שלא תתענו, ואפילו תיהנו"

רשת ב'

"קדוש מעונה": האב, הבן ורוח התיאטרון. מחזה אינטליגנטי על חוסר האונים של הרציונליות הנאורה אל מול קנאות דתית, המדבר בסולם תרבותי בעייתי, אך מרתק בזכות המשחק, הבימתי והגנטי... צוות השחקנים כולו עושה עבודה מרשימה... דניאל דמידוב בתפקיד הראשי משחק לצד אמו סבטלנה דמידוב ואביו ישראל (סשה) דמידוב.. נראה לי שהתפוח הזה בהחלט אינו מבייש את העצים עליהם צמח. דמותו ומשחקו מאתגרים ומעוררים עניין בעתידו"

הארץ

"מחזה גרמני חשוב עולה בתיאטרון גשר כמענה למתרחש, למתלהם ולמאיים אצלנו...זריקה אירונית באגו הישראלי הנפוח המתעלם מהמתרחש כאן, מהקיטוב הבוטה והאלימות כלפי כל מה שאינו צועד בתלם. קדוש מעונה נחתה אצלנו בזמן הנכון, בביצוע מצוין"

הבמה

"קדוש מעונה" בתיאטרון גשר: דניאל דמידוב עף על עצמו... איזה טיימינג מדהים- קדוש מעונה נכתב בגרמניה, אבל נראה כאילו נכתב כאן ועכשיו בישראל... ההצגה זורמת בקלילות כמעט קליפית, פלוס מוזיקה עוצמתית וקטעי וידיאו... "קדוש מעונה" נראית כמו מופע ראפ על אלימות וגזענות... שווה לראות את "קדוש מעונה". אני מבטיח שלא תתענו ורוב הזמן תהנו"

ירמי עמיר, מגהפון

"קדוש מעונה כתוב בנימה אירונית המעוררת צחוק ודמע. משחק מעולה של כל המשתתפים ובראשם, משפחת דמידוב בהרכב מלא"

מוטק'ה

 

 

 

צפה בסרטון

בחירת כרטיסים

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים