פרטי ההצגה

גרמניה
מחזה דוקומנטרי מאת הנס-ורנר קרוזינגר ורגינה דורה

סיפורם האמיתי והמרגש של ארבעה אנשי תיאטרון עם עליית היטלר לשלטון בגרמניה ב-1933. פרוייקט המשמש כאנדרטה ואבן זכרון לגורלם הסמוי של יהודי גרמניה. השחקנים היו מנדבכי התיאטרון הממלכתי של באדן ערב עליית הנאצים לשלטון. המחזה, המבוסס כולו על מסמכים אותנטיים מהתקופה החשוכה ביותר בתרבות האנושית, מתאר את יחסם הנלוז, הצבוע והאכזרי, המשתנה בהדרגה, של הממסד התרבותי, הנהלת התיאטרון והקהל, בהתאם לרוח התקופה. מכוכבי במה נערצים הם הופכים לתת-אדם. סיפורם מהווה דוגמה מייצגת לגורלם של מאות אומנים ועובדים שגורשו ממוסדות התרבות הגרמנית במהלך המחצית הראשונה של 1933 מבלי שאיש יפצה פה וימחה על כך.
יוצרי ההצגה, האנס-וורנר קרוזינגר, והצוות שלו חקרו לעומק מסמכים אותנטיים השמורים בארכיון המדינה. התוצאה היא קולאז' מיוחד במינו של חוויית שיקום הזכרון הקולקטיווי. בסוף המופע, הבמה תהפוך לחדר קריאה והקהל יוזמן לתת מבט קרוב אף יותר, אישי אף יותר, במסמכים האותנטיים אשר נחשפים לראשונה לקהל.
ההצגה מבוססת על פרוייקט אבני זיכרון שנוצר על ידי האמן רוב דמינג והוא מוכר למי שמהלך כיום ברחובות של ערים רבות בגרמניה. על אבני מדרכות נחרטו שמותיהם של יהודיות ויהודים שהתגוררו לא רחוק מהמקום בו האבן נמצאת. הפקת התיאטרון הזאת משמשת זכרון לכל שאר האמנים ששמם נשכח מאז.

המופע בגרמנית עם כתוביות בעברית

משתתפים: ורוניקה באכפישר, אנטוניה מוהר, יונתן ברוקמאייר וגונאר שמידט.
במאי: האנס-וורנר קרוזינגר
תפאורה, תלבושות ווידאו: רוב מונן
סאונד: דניאל דורש
שותפה לכתיבה: רגינה דורה
דרמטורגיה: אנלינה שוט, יאן לינדרס.

ההצגה תתקיים בבית ניסן נתיב על שם אלכסנדר גראס 
משך: כשעתיים ללא הפסקה
 

תאריכים נוספים

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים